طراحی سایت با جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت محبوب ترین زبان برنامه نویسی در جهان است.
زبان جاوا اسكريپت یک زبان برنامه نویسی “شی گرا” میباشد که از آن برای Interactive کردن (تعاملی کردن) صفحات وب استفاده می شود.یعنی به وسیله آن میتوان بین کاربر و سایت ارتباط برقرار نمود.

 

توجه داشته باشید که استفاده از JavaScript در صفحات وب نیازی به نوشتن اسکریپت ها نداشته و می توانید اسکریپت های موجود در شبکه اینترنت را کپی و در مکان مورد نظر با ایجاد تغییرات مورد نیاز استفاده کنید.

به وسیله جاوا اسکریپت می توان قابلیت های بیشماری از قبیل ایجاد ارتباط بین کاربر و سایت به صفحه وب اضافه نمود.
جاوا اسکریپت می تواند با کد های HTML تعامل برقرار کند.به کمک این زبان می توان به اشیاء داخل صفحات  HTMLدسترسی پیدا کرد و آنها را تغییر داد. به همین علت برای پویا نمایی در سمت کاربر، از این زبان استفاده می شود.

بسیاری از سایتها از این زبان برای ساختن صفحات پویایی که در کامپیوتر کاربر اجرا می شوند استفاده می کنند.این زبان تقریباً توسط همه مرورگرهای مشهور پشتیبانی می شود.
برخلاف شباهت اسمی موجود برنامه Java و  JavaScriptهیچگونه شباهتی بین این دو برنامه وجود ندارد جاوا یک زبان برنامه نویسی بسیار پیشرفته ای است که توسط شرکت sun microsystem تهیه شده و با استفاده از آن که نسل بعدی برنامه هایc و ++c میباشد، می توان تمامی برنامه مورد نیاز را نوشته و در ضمن قطعات الکترونیکی استفاده کننده را نیز کنترل نمود. از خاصیتهای دیگرJava اجرای برنامه نوشته شده توسط آن در تمامی مکانها با هرگونه سیستم عامل از قبیل ويندوز ، لينوكس و مكينتاش می باشد.

Comments 0

دیدگاهتان را بنویسید