دلیل تفاوتهای قیمت ثبت دامنه چیست ؟

ثبت دامنه های جهانی نظیر Com و Net برای یکسال چیزی حدود 6 الی 25 دلار هزینه دارد. صدها شرکت و موسسه کار ثبت Domain را انجام میدهند. مراحل ثبت دامنه (Domain Registration) هم تقریبا یکسان است : پر کردن فرم آنلاین درخواست ثبت دامنه و پرداخت هزینه های آن تعداد زیادی از شرکتهای ثبت کننده دامنه به دلیل تـحریمـهای اعمال شده علیه ایران، از ثبت دامنه هایی که زمینه فعالیتشان مرتبط با ایران باشد، خودداری میکنند. بنابراین برای ثبت دامنه توسط یک مرکز ثبت کننده معتبر و با سابقه، تنها چند گزینه باقی میماند. تفاوت قیمتهای ثبت دامنه معمولا به دلایل زیر میباشد : – امنیت، سابقه و قدمت مرکز ثبت کننده دامنه – مدت زمان رزرو نگه داشتن دامنه (پس از تاریخ انقضا) در صورت عدم تمدید دامنه (بسیار مهم) – نحوه پشتیبانی در خصوص درخواستهای احتمالی – اعطای نمایندگی Reseller (عمده فروشی ثبت دامنه) از بین موارد فوق، اعتبار مرکز ثبت کننده دامنه، حفظ امنیت نام انتخاب شده، مدت زمان رزرو نگه داشتن دامنه و نحوه اطلاع دادن از فرارسیدن تاریخ تمدید دامنه بسیار مهم بوده و همین عوامل باعث تغییر نرخ خدمات Domain Registration میگردد. توجه نداشتن به همین تفاوت قیمت چند دلاری (نهایتا ماهانه حدود 2 هزار تومان) ممکن است باعث از دست رفتن نام تجاری و از بین رفتن جایگاه شما در اینترنت گردد و نتیجه چند سال زحمات شما در توسعه وب سایتتان، در مدت چند ثانیه کاملا نابود شود. اتفاقی که برای شرکتهای نام آشنایی نظیر هاکوپیان، ایکات، نوشاب، زمزم، سینا کاشی و صدها شرکت دیگر رخ داد : از دست رفتن مالکیت نام تجاری ثبت شده در اینترنت ! و در این حالت، طبق قوانین ثبت دامنه هیچ کس قادر به حل این مشکل ناگوار پیش آمده نخواهد بود!

Back to Index

چرا راشا ؟

تیم قدرتمند راشا توانایی مشاوره، طراحی، پیاده سازی و تحویل صفر تا صد تمامی نیازمندی های شما در حیطه ی طراحی انواع وب سایت، موبایل اپلیکیشن، برندینگ (ایجاد کمپین های تبلیغاتی) و بهینه سازی سایت شما را در کمترین زمان و بهترین هزینه به همراه بالاترین کیفیت را دارد.

Back to Index

راز قیمت های متنوع در طراحی سایت؟

پس از مرور تبلیغات طراحی وب سایت با مواردی بر می خورید که شما را در مورد قیمت واقعی طراحی سایت متعجب می سازند. از قیمت های بسیار ارزان تا رقم های هنگفت. هر دو نوع تبلیغات لفظ حرفه ای را دارند اما راز این تفاوت قیمت ها در طراحی سایت بر می گردد به نحوه طراحی و برنامه نویسی سایت ها. عده ای از طراحان سایت با استفاده از طرح ها و برنامه های از پیش طراحی شده در عرض چند ساعت سایتی را برای شما راه اندازی می کنند اما نکته اینجاست که همین سایت برای ده ها نفر دیگر نصب می شود فقط ممکن است متون ، عکس ها و محتوای سایت تغییر کند. اگر برای شما مهم نیست که سایت شما کپی از سایت های دیگر باشد می توانید با صرف هزینه بسیار اندک صاحب چنین سایت هایی شوید. اما اگر در نظر دارید سایت شما سفارشی و اختصاصی باشد قیمت تمام شده طراحی و راه اندازی سایت شما بسته به سفارش شما بالاتر خواهد بود.

Back to Index